MedEstetica
Celiulitas ir jo būklės gerinimas
“Celiulitas – tai viena didžiausių estetinių moterų problemų. Tai specifinis odos riebalinio audinio pokytis, dėl kurio odos paviršiuje atsiranda kauburėlių, ir oda tampa panaši į apelsino žievelę.
Dažniausiai” celiulitas” atsiranda ant klubų ir šlaunų (vidinėje, išorinėje ir užpakalinėje dalyje), pilvo, kelio sąnarių vidinėje pusėje, ant rankų (žąstų vidinėje dalyje), net nugaros apatinėje ar viršutinėje dalyje (po mentėmis).
Celiulitas – dažnas reiškinys
“Celiulitą” turi daugiau kaip 80 % vyresnių nei 20 metų moterų. Netgi vidutinio kūno sudėjimo bei itin mažo svorio moterys gali turėti “celiulitą”, paprastai jis atsiranda lytinio brendimo metu.
Celiulitas vystosi paviršiniame riebaliniame sluoksnyje. Riebalinės ląstelės išsidėsčiusios ertmėse, kurias supa jungiamojo audinio pertvaros. Su amžiumi šis jungiamasis audinys pasidaro standus ir nelankstus. Kaupiantis medžiagų apykaitos produktams, vandeniui, didėjant riebalinių ląstelių apimčiai, šių ertmių turinys stumiamas aukštyn į vidurinį odos sluoksnį ir į epidermį – dėl to oda tampa duobėta. “Celiulitą” lemia daug faktorių: bloga kraujo mikrocirkuliacija, limfinio drenažo pablogėjimas, įvairūs genetiniai ir hormoniniai veiksniai, moteriška lytis dėl moteriškų lytinių hormonų.
*Susilaikę skysčiai – dėl limfinės sistemos ir mikrocirkuliacijos sutrikimo.
*Padidėjusios riebalinės ląstelės – dėl sulėtėjusios medžiagų apykaitos ir netaisyklingos mitybos.
*Nelankstus jungiamasis audinys – standus kolagenas, kryžminės jungtys.
Silpnėjant jungiamajam audiniui, kuris kartu su elastinga oda ir susitraukinėjančiais raumenimis atlieka „pompos” vaidmenį, lemiantį limfos tekėjimą, audiniuose susilaiko skysčiai su visais juose esančiais toksinais. Tai papildomas krūvis venoms – jos pradeda plėstis, galūnės tampa sunkios, patinusios. Pakinta ir oda – ji tampa grublėta, primenanti apelsino žievelę.
Išeitis – slystamasis mechaninis limfodrenažas (MLD). Jo metu iš ląstelių išstumiami toksinai, šlakai, susilaikę skysčiai. Principas – manžetės, į kurias patenka suspaustas oras. Manžetėse spaudimas pasiskirsto tolygiai, atlikdamas ritmišką, švelnų, banguojamą masažą. Slėgio banga prasideda nuo pirštų galiukų, kyla blauzdomis ir šlaunimis aukštyn iki sėdmenų ir juosmens. Po to vienu metu slėgis visose manžetėse nukrinta, ateina kita banga.
Po procedūros:
Net po vienos 30 min. malonios atpalaiduojančios procedūros rezultatai matomi ir jaučiami – sumažėja apimtys, rūbai ir batai pasidaro laisvesni, tai ypač juntama šlaunų ir liemens srityse. Pilvo manžetė padeda suploninti liemenį, stimuliuoja žarnyno motoriką, gerinamas virškinimas.
- limfos nutekėjimo sutrikimų šalinimui ir profilaktikai;
- tinka išsiplėtus kojų kapiliarams ir venoms bei po jų operacijos;
- turint viršsvorį, „celiulitą”, sudribusią odą.
- Mažinant “celiulitą”, reikia atlikti nuo 6 iki 10 procedūrų, atsižvelgiant į “celiulito” stadiją ir kliento amžių. Procedūros atliekamos bent 2-3 kartus per savaitę. Būtina gerti daug vandens, nes tai pagerina šlakų pasišalinimą iš organizmo. Jei procedūros metu jaučiama, kad pilnėja šlapimo pūslė – tai reiškia, kad detoksikacija vyksta labai efektyviai.
- Mažina celiulitą ir riebalų sankaupas probleminėse zonose, nes skatina fagocitozę (fagocitai – ląstelės, naikinančios riebalų sankaupas, svetimkūnius, nereikalingus audinius);
- didina odos elastingumą ir stangrumą, ypač vidiniuose šlaunų paviršiuose, sėdmenų, pilvo srityse;
- esant sudribusiai odai, gerinama mikrocirkuliacija ir audinių regeneracija;
- pastebimai sumažina nėštumo ar greito svorio padidėjimo metu atsiradusias odos strijas;
- pagerina šlakų ir toksinų šalinimąsi iš organizmo – dėl reguliuojamo neigiamo slėgio masažuojamos vietos audiniai geriau aprūpinami krauju ir deguonimi, sumažėja kraujagyslių spazmai, suaktyvinama limfotaka;
- sumažina išsiplėtusius kojų kapiliarus.
Procedūrų kursas:
Vakuuminio masažo procedūros paprastai atliekamos kartą į savaitę. Vienas kursas 7-10 procedūrų. Mažinant “celiulitą” ir kūno apimtis, vakuuminį masažą bei limfodrenažą efektyvu derinti su apvyniojimo procedūromis (su cinamono, jūros dumblių kremu – jų turimas jodas gerina riebalų apykaitą, mineralinės druskos ir mikroelementai padeda šalinti toksinus, tonizuoja ir minkština, turi priešuždegiminį ir atpalaiduojantį poveikį, regeneruoja odą). Aktyvinama kraujotaka – atsiveria nebefunkcionuojantys kapiliarai, gerinamas limfos nutekėjimas. Aktyvinami fermentai, kolageno bei elastino sintezė.
Tonizuojantis kūno losjonas, į kurį įeina jūros dumbliai, aminorūgštys, mineralinės druskos, ženšenis, nuima kojų patinimą ir nuovargį, gerina kitų aktyvių komponentų patekimą. Kremas, į kurio sudėtį įeina bioflavonoidai ir aminorūgštys gerina mikrocirkuliaciją, mažina kapiliarų išsiplėtimą, aktyvina riebiųjų rūgščių pašalinimą. Riebalų atsidėjimo zonose naudojamas kremas su lipolitiniu poveikiu. Aktyvūs šio kremo ingredientai degina riebalų perteklių.
Po procedūros:
Po 2-3 savaičių naudojimo galima pastebėti kūno apimčių sumažėjimą. Sukritusiai odai po svorio netekimo ar ilgo buvimo saulėje naudojamas stangrinamasis ir maitinamasis kremas. Į jį įeina jodas, vitaminai C, K, B1, B6, D3, proteinai, taninai, fitosteroliai ir amino rūgštys. Greitai pagerėja odos elastingumas.
Infraraudonieji spinduliai – tai šilumos energija, kurios 80 proc. sugeria žmogaus kūnas.
Infraraudonieji spinduliai sukelia 3-4 kartus didesnį prakaitavimą nei įprasta sauna; esant celiulitui, infraspinduliai padeda skaidyti riebalus ir šalinti su prakaitu skysčių bei šlakų perteklių odoje ir poodyje. Taigi infrasauna pagerina bet kokios anticeliulitinės programos poveikį. Be to, pagerėja kraujotaka – audinių aprūpinimas deguonimi ir maisto medžiagomis.
Gydymo tikslais rekomenduojama 2-3 seansai per savaitę, visas kursas – 10 procedūrų. Profilaktikai – 1 seansas per savaitę, visas kursas 4-6 procedūros.